Hakkımızda

İlknur Emlak olarak 1982 yılından günümüze Bursa ve çevresindeki tüm gayrimenkul ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik sizlere hizmet vermekteyiz. Firmamız satış ve kiralama işlemleri sırasında karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları minimuma indirmeyi ve profesyonel kadrosuyla sizlerin sorunsuz ve keyifli bir alışveriş süreci geçirmenizi hedeflemekte, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Aşağıda sizleride fazla sıkmadan, şirketimizin neler yaptığını ve neden bizi seçmeniz gerektiğini özetlemeye çalıştık.

 

BİZ KİMİZ VE NEDEN BİZİ GAYRİMENKUL FİRMASI OLARAK  TERCİH ETMELİSİNİZ

  • GÜVEN ve DÜRÜSTLÜK

Hiç kuşku yok ki sadece bizim sektörde değil her iş dalında ve günlük sosyal yaşantımızda güven herşeyin temelini oluşturuyor. Firma olarak 30 yılı aşkın süredir bu işi profesyonel olarak yapıyoruz. Bu süre zarfında yüzlerce gayrimenkulün el değiştirme işlemine aracılık ettik. En büyük referansımız olarakda,  iş yaptığımız müşterilerimizin memnuniyetini, hemen hepsiyle dostluk ilişkilerimizin devam ettiğini, bazi gayrimenkullerde aldıkları sattıkları mülklerin 3.nesile geçtiğini ve onlarında alım satım işlemlerinde bizleri tercih ettiğini gösterebiliriz.

Bursamızın, her ne kadar ülkemizin 5 büyük kentinden biri olsada, biliyoruzki herkesin birbirini tanıyıp bildiği, firmaların geçmişte yapmış oldukları olumlu yada olumsuz işlerin gelecekteki profillerini çizdiği büyük bir mahalle olduğu fikrindeyiz.  Bizim ile alakalı, 30 yılı aşkın süredir devam eden ticari yaşantımızda bizi tanıyan, bizimle iş yapmış  yada kulaktan duyma bizlerle ilgili  fikri olan kişilerden, hakkımızda duyacağınız ‘1’ adet negatif yorumun olmayacağı kanısındayız, aksi takdirde tazmin için ne gerekiyorsa firmamızın bunu yapacağının garantisini vermekteyiz.

 

  • SONUÇ ODAKLIYIZ, EN KISA SÜREDE HEDEFE ULAŞABİLEN BİR YAPIYA SAHİBİZ.

Gayrimenkulünüzü alırken ve satarken bir ihtiyaç doğrultusunda bu işlemi yapıyorsunuz. Yeni bir eve taşınmak, ailenizle burada yeni bir hayat kurmak, yada yatırım yapıp paranızı doğru şekilde kullanmak, paranıza değer katmak  veya dünya hali bir sıkışıklık söz konusu olduğunda mülkünüzü elden çıkartıp sıkışıklığınızı gidermek. Sebebi her ne olursa olsun, doğacak olan ihtiyaçlarınıza  fazla beklemeden, mümkün olan en kısa sürede ulaşmanızı bununla birliktede  bu süreçten keyif almanızı sağlayan bir yapıya sahibiz.

 

EĞİTİMLİ DANIŞMANLAR VASITASIYLA BU İŞİ YAPIYORUZ

Alım satım süreci dışarıdan her ne kadar kolay bir süreç gibi gözüksede kendi içinde uzmanlık isteyen  farklı dallar barındırır. Bu süreci portföy edinme, bu portföyün müşteriye sunulması,  tarafların fiyatta mütabık olması, banka süreci ve mülkün el değiştirmesi süreci olarak kısaca özetleyebiliriz. Firma olarak başından sonuna kendinizi güvenle teslim edebileceğiniz, işinde uzman, eğitimli, sorun çıkınca çözmekten ziyade sorunun çıkmaması için geçmiş tecrübelerinden faydalanan dinamik bir ekip ile çalışmaktayız.

 

  • DOĞRU PAZARLAMA STRATEJİSİ, DOĞRU MÜŞTERİ

Portföyümüzdeki hiçbir mülk için, sadece ofisin kapısını açıp, gayrimenkule satılık kiralık afişi asıp müşteri beklemiyoruz. Herbir mülkün kendine özgü pazarlama stratejisini geliştirip, pazarlama kanallarımız ile biz müşterinin ayağına gidiyor ve biran önce sonuca ulaşıyoruz.

 

  • TEKNOLOJİDEN FAYDALANIYORUZ

Yaşadığımız dönemde teknoloji desteğini hiçbirimiz inkar edemeyiz. Doğru kullanıldığında birçok yerde elimizi çok kuvvetlendiren bu kavram, tüm pazarlama kanallarımızda en büyük destekçilerimizden biridir. Kısaca bahsedersek, gelen her portföy için yüzlerce resim çekilmesi, bu resimlerin harmanlanıp photoshoplanması bir sunum dosyasına dönüşmesi, Türkiye’nin önde gelen emlak sitelerinde pazarlanması , bu sunum dosyalarının dünyanın dört bir bölgesinde Bursa ile ilgilenen yatırımcılara ulaşması teknolojinin bizlere sunduğu avantajlardan sadece birkaçıdır.

Ancak şunu çok farkındayızki müşteri ilişkilerinin temelinde yüzyüze iletişim, müşteri ilişkileri, karşılıklı elektirik çok önemlidir. İkili ilşkileri, teknoloji ile harmanladığımızda ortaya çıkan sonuç firmamızın pazarlama stratejisidir.

 

  • HER BÖLGEDE YAYGIN OFİS AĞI ve YURT DIŞI BAĞLANTILARIMIZ

Firmamız tüm Bursa ve çevresinde sizlere en doğru hizmeti en kaliteli, güvenilir ve kısa sürede vermektedir. Bununla beraber kendi ekibimize ilave olarak , pazarlama süreci içerisinde güvendiğimiz, iş yaptığımız, kendi bölgelerine hakim diğer emlak firmaları ile de ortak çalışmalar sürdürmekteyiz. Yeni gelen portföylerin tümünü iç bünyemizdeki ağımızda paylaşıp mülklerinizin  minimum sürede değerlendirilmesini sağlamaktayız.

 

Birazda yurtdışı ayağımızdan bahsedelim. Firmamız Bursaya ilgi gösteren, yatırım yapmak isteyen yurtdışındaki emlak firmaları ile de işbirliği yapmaktadır. Son yıllarda özellikle Orta Doğu ülkelerinin şehrimize olan ilgisine kayıtsız kalamayız. Ancak bu ilgi sadece Orta Doğu ile sınırlı kalmıyor, Avrupa ve daha dünyanın bir çok bölgesinden şehrimize yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılarla kontak kurup pazarlama ayağımızı oluşturuyoruz. Dolayısı ile mülklerinizin değerinde ve kısa sürede pazarlanmasını, kimi zaman tıkanan iç piyasa koşullarında beklemekten ve değerinin altında değerlendirmektense, kurmuş olduğumuz yapıyla yurt dışına pazarlayıp kısa sürede ve değerinde satış ve pazarlama işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

  • YAPTIĞIMIZ SÖZLEŞMENİN SORUMLULUĞUNU ÜSTLENİYORUZ

Portföyümüzde bulunan her mülk için sizlerle bir sözleşme akti imzalıyoruz. Belirlenen süre zarfında, anlaştığımız koşullarda mülkünüzün pazarlanması ile ilgili üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızdan hiçbir şekilde kaçınmayarak, olması gerektiği gibi ve layıkıyla yerine getiriyoruz.

 

  • FİYAT BELİRLEME,  PAZARLAMA, RAPORLAMA, BANKA VE TAPU AŞAMALARI

Mülkünüzün değerinin belirlenmesi pazarlama sürecimizin başlangıç noktasıdır. Doğru fiyatlama, süreci hızlandırır, işin sağlıklı bir yapıda yürümesini sağlar. Bu konuda ekibimiz sizlere, bölgede günün rayiç fiyatlarını, son dönemde bölgede gerçekleşen alımsatıma konu olan alışveriş değerlerini harmanlayıp malınıza doğru fiyat biçmenizde yardımcı olmaktadır, pek tabikide fiyatlama sürecinde malın sahibinin ‘siz’ olduğunu farkında olarak … Sonrasında  mülkünüzün pazarlanmasında gerçekleştireceğimiz süreç devreye girmektedir. Öncelikle mevcut müşteri profilimizde sizin yerinize uyan kimler var bunları araştırmaktadır. Eğer elimizde hazırda yerinize uygun bir müşteri varsa işimiz kolay, yoksada bu müşteriyi yakalamak adına gerek dijital gerekse sosyal ne gerekiyorsa tüm destek tarafımızdan sizlere sağlanmaktadır. Bu geçen süre zarfındaki aşamalarda sizlere düzenli şekilde raporlama yapıp, yeriniz ile alakalı nasıl çalışmalar yaptığımızı takip etmenize imkan sağlayacaktır. Gelelim banka mevzuatına. Gerçekleşen işlemlerin büyük bir bölümü günümüzde banka kredisi şeklinde gerçekleşmektedir. Biz ne yapıyoruz? Müşterilerimize tüm bankalardan en uygun faiz oranını bulup, karşılaştırmalar yapıp, gerekli bürokratik işlemlerin takibini yapıp optimum faydayı sağlıyor ve mülkünüzün biran evvel değerlendirilmesini sağlıyoruz. Banka işlemlerinin devamındada tapu işleminin müşteriye devri ile pazarlama sürecimizin sonuna geliyoruz.  

FİRMA OLARAK HEDEFİMİZ SADECE TEK BİR SATIŞ DEĞİL, İNSAN BİRİKTİRMEKTİR…